O mnie

Na początku wypadałoby się przedstawić. Mam na imię Michał, mieszkam w Warszawie, pracuję na etacie i mam 27 28 lat 🙂 

Od kilku lat jestem zapaleńcem w kwestii racjonalnego zarządzania swoimi finansami osobistymi i popularyzuję ideę oszczędzania oraz korzyści z tego płynące. Za pośrednictwem bloga chciałbym pokazać, że niezależnie od Twojej sytuacji finansowej czy wysokości wynagrodzenia można, a powiem nawet więcej, trzeba podchodzić do finansów z głową.

Lubię oszczędzać. Tym bardziej jestem dumny z siebie robiąc to w świecie przesiąkniętym konsumpcją, gdzie łatwo się zatracić. Na blogu będę starał się pokazać Ci jak się temu oprzeć a jednocześnie zachować umiar. Nie trzeba więc wcale rezygnować z tego, co nam daje radość i satysfakcję. Dzięki obranej drodze kroczę ku wolności finansowej. Po jej osiągnięciu nie będę musiał się oglądać na to, na co czasami w życiu kompletnie nie mamy wpływu: redukcja etatów w firmie, spowolnienie gospodarki, kryzys czy niespodziewane podwyżki podatków.

Pamiętaj proszę, że oszczędzanie powinno być ściśle skorelowane z Twoimi preferencjami. Co to znaczy? Oszczędzaj na tych rzeczach, które są dla Ciebie mało istotne, po to abyś miał więcej pieniędzy na rzeczy, które są dla Ciebie ważne.

 

O blogu

Blog ma charakter edukacyjny, jest dla Ciebie i w głównej mierze ma na celu uświadamiać dlaczego dbanie o finanse osobiste jest takie ważne. Dowiesz się jak mądrze zarządzać pieniędzmi i jak chronić się przed pułapkami, które czyhają na nas ze strony instytucji finansowych.

Wiem, że nic tak skutecznie nie przekonuje jak konkretne wyliczenia i liczby. Dlatego przy większości wpisów na moim blogu znajdziesz szczegółowe wyliczenia w Excelu oraz gotowe narzędzia, które pozwolą Ci zaprowadzić ład i porządek w swoich finansach.

Jeżeli szukasz sposobu aby szybko się wzbogacić, to niestety nie pomogę Ci. Nie mam na to recepty. Zapewniam Cię, że dzięki wdrożeniu chociaż części publikowanych na tym blogu zasad i sposobów, bez względu czy zarabiasz 2000 zł czy 10 000 zł, możliwe będzie zaoszczędzenie i zatrzymanie paru groszy w Twoim portfelu.

Mam do Ciebie również prośbę. Jeśli treści, które znajdujesz na moim blogu uznasz za wartościowe, to proszę powiedz mi o tym. Przygoda z blogowaniem jest dla mnie czymś nowym, dlatego odrobina motywacji mi się przyda 🙂 

Dlaczego warto czytać mojego bloga?

Jeśli kiedykolwiek w życiu stawałeś przed poniższymi dylematami to znaczy, że trafiłeś w dobre miejsce:

  • Czy warto oszczędzać?
  • Jaka będzie moja emerytura i czy się z niej utrzymam?
  • Jak prowadzić budżet domowy?
  • Ile kosztują mnie różne opłaty jak media (woda, prąd, ogrzewanie, gaz), koszty eksploatacji samochodu i wiele innych?
  • Jak dobrze przygotować się do największego zakupu w naszym życiu, czyli kupna mieszkania?
  • Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt hipoteczny?
  • Jak wychodzić z długów?

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi na moim blogu, dlatego cieszę się, że tutaj jesteś.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi artykułami i otrzymać zestaw bezpłatnych arkuszy Excela i kalkulatorów, które ułatwią Ci zarządzanie finansami osobistymi to zachęcam Cię do zapisania się na Newsletter bloga.

Obiecuję, że nigdy nie otrzymasz żadnego spamu! Ja też go nie lubię!

 

Napisz do mnie!

Bardzo lubię poznawać nowych ludzi i wymieniać się opiniami. Jestem przekonany, że wzajemnie możemy się od siebie dużo nauczyć. Jeśli chciałbyś skontaktować się ze mną w dowolnej sprawie, napisz do mnie na mój adres e-mail – kadenlink@gmail.com lub wykorzystaj formularz kontaktowy. Odpowiadam na wszystkie wiadomości.

Bez względu na to, czy się ze mną skontaktujesz, bardzo się cieszę i dziękuję Ci za to, że jesteś Czytelnikiem mojego bloga 🙂 

I jeszcze na koniec chciałbym, żebyś wiedział, że treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Pamiętaj proszę, że podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję, że spotkamy się ponownie na moim blogu 🙂 

PS. Niedawno założyłem również kanał YouTube. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się nieco więcej o finansach w formie wideo, to zapraszam do obejrzenia mojego pierwszego filmu 😉

(Visited 1 727 times, 3 visits today)