Kredyt hipoteczny krok po kroku

Kredyt hipoteczny, to jeden z niewielu długów, który mądrze zaciągnięty ma sens. W przeciwieństwie do kredytów konsumpcyjnych, powoduje on, że wraz z upływem czasu i jego spłacaniem, Twój majątek rośnie. Z drugiej strony kredyty hipoteczne to ogromne emocje. A te związane z zakupem mieszkania bądź domu potrafią mocno namieszać przy rozsądnym zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Dlatego tym bardziej solidne przygotowanie i zdrowy rozsądek są wskazane przy decyzji, która będzie miała ogromny wpływ na Twoje finansowe życie.

Wychodzę z założenia, że najlepszym doradcą finansowym jesteś Ty sam. Kredyty hipoteczne to nie jest wiedza tajemna i przy odrobinie wysiłku można samemu poradzić sobie ze znalezieniem dobrej oferty. Radzę poważnie podejść do tematu i nie nastawiać się, że w jeden wieczór dokonasz analizy rynku kredytów hipotecznych. Pamiętaj, że przez najbliższe kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat, to Ty, a nie Twój doradca, będziesz spłacał raty hipoteczne 😉

Dlatego przygotowałem dla Ciebie cykl wpisów o kredycie hipotecznym, który wierzę, że pomoże Ci mądrze go zaciągnąć oraz szybko spłacić. Znajdziesz w nim wskazówki, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję, a przede wszystkim uniknąć kosztownych błędów. Chciałbym życzyć Ci powodzenia jeśli jesteś na początku albo już w trakcie „przygody” z kredytem hipotecznym!

 

Kredyt hipoteczny krok po kroku:

  1. Wprowadzenie do kredytu hipotecznego.

  2. Na jaki okres wziąć kredyt hipoteczny?

  3. Raty równe czy malejące, które są korzystniejsze?

  4. Stopy procentowe a rata kredytu. Jak i czy możemy się zabezpieczyć?

  5. Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny? Analiza.

  6. Mój kredyt hipoteczny, strategia spłaty.

  7. Czy warto kupić mieszkanie na wynajem na kredyt?

  8. Zdolność kredytowa a wiarygodność kredytowa?

  9. Wszystko o BIK

(Visited 215 times, 1 visits today)