Budżet domowy krok po kroku

 

Budżet to plan, w którym uczymy się zarządzać naszymi pieniędzmi. Uczymy się wydawać pieniądze na papierze, fizycznym bądź wirtualnym. Ale przede wszystkim chciałbym abyś wiedział, że budżet domowy to nie jest jak wielu osobom się wydaje, jedynie nudne i mozolne spisywanie wydatków! 🙂 Przede wszystkim prowadząc budżet domowy uczymy się planować, przewidywać i kontrolować nasze pieniądze.

Budżet domowy robisz jest takim punktem odniesienia dla Twoich finansów osobistych. Powiem Ci z własnego doświadczenia, że w momentach gdy nie do końca udaje mi się utrzymać dyscyplinę finansową, to zawsze jest lepiej budżet zrobić, niż go nie zrobić. Bez niego, będąc niezdyscyplinowanym, bardzo łatwo stracić kontrolę nad naszymi wydatkami.

Dlatego jeśli chcesz zacząć panować nad swoimi finansami, a nie wiesz od czego zacząć, to trafiłeś w idealne miejsce. Przygotowałem dla Ciebie cykl wpisów Budżet domowy krok po kroku, gdzie znajdziesz wiele porad, które po wdrożeniu pozwolą Ci osiągnąć pełną kontrolę nad swoimi przychodami i wydatkami. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci przychodzić gromadzenie oszczędności i pomnażanie ich.

 

Budżet domowy, to wskazanie swoim pieniądzom dokąd mają iść,
zamiast zastanawiać się, gdzie się rozeszły.

 

Na bieżąco na blogu publikuję kolejne artykuły z cyklu Budżet domowy krok po kroku. Poniżej znajdziesz pełną listę wpisów, zachęcam Cię byś zapoznawał się z nimi po kolei, a osiągniesz wtedy najlepsze efekty dla swojego budżetu domowego 🙂

 

Budżet domowy krok po kroku:

  1. Budżet domowy – szablon w Excelu
  2. Fundusz awaryjny, czyli jak 1-2 tys. zł uratuje Twój tyłek.
  3. Fundusz bezpieczeństwa.

  4. Kategoryzacja wydatków w budżecie domowym.
  5. Różne struktury budżetu domowego.
  6. System kopertowy w budżecie domowym.
  7. Wydatki nieregularne, jak sobie z nimi radzić?
  8. Kiedy nie musimy prowadzić budżetu domowego?
  9. Aplikacje do prowadzenia budżetu domowego.

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi publikowanymi artykułami dotyczącymi budżetu domowego i nie tylko, to zachęcam Cię do zapisania się na Newsletter bloga. Nie będę Ci przesyłał żadneog spamu, a tylko i wyłącznie informację o nowych wpisach na blogu. Dodatkowo otrzymasz całkowicie bezpłatnie zestaw 22 arkuszy Excela, które pomogą Ci zadbać o Twoje finanse osobiste!

 

(Visited 314 times, 1 visits today)